Największy w Polsce producent grzałek elektrycznych


System Zarządzania Jakością

Zadowolenie klienta jest naszym celem i miarą jakości naszych wyrobów

Od chwili założenia Firmy  naszą ambicją jest osiąganie takiej jakości wyrobów, a także jakości obsługi klientów, aby obok optymalnej ceny były one głównym powodem wyboru nas jako partnera do współpracy. W projektowaniu i produkcji opieramy się nie tylko na swoim doświadczeniu, ale również liczonych w dziesiątkach już lat doświadczeniach firm koncernu NIBE między innymi szwedzkich: Backer BHV w zakresie elementów  grzejnych  rurkowych oraz Calesco Foil w zakresie elementów  grzejnych foliowych oraz duńskiej firmy Danotherm  w zakresie rezystorów mocy i układów sterowania.

Dla doskonalenia naszych działań w zakresie utrzymania wysokiej jakości  wyrobów  już w 1996 roku  rozpoczęliśmy prace nad wdrożeniem systemu zarządzania jakością opartego na wymaganiach ISO 9001. Zbudowany i  wdrożony  System został certyfikowany w listopadzie 1997 roku.  Jego zgodność z wymaganiami kolejnych wydań normy ISO 9001  jest systematycznie sprawdzana i potwierdzana certyfikatami jednostki certyfikującej Bureau Veritas Certification.

W 2009 roku nasz system zarządzania jakością  uzyskał dodatkowe uznanie zgodności z wymaganiami dla przemysłu motoryzacyjnego wg  ISO/TS 16949  dla  produkcji   elementów grzejnych foliowych.

Nasze dążenia do podnoszenia jakości dotyczą nie tylko bezpośrednio jakości wyrobu, a praktycznie całej sfery życia Firmy w tym bezpieczeństwa  pracy i oddziaływania na środowisko w którym żyjemy.

Dla zapewnienia systematycznej poprawy i ciągłego doskonalenia w zakresie bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska w 2007 roku został wdrożony i certyfikowany  System Zarządzania w zakresie Ochrony Środowiska (ISO -14001; 2005) oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (PN- N 18001: 2004)

Aby w pełni móc wywiązywać się z podjętych zobowiązań Backer OBR stosuje zasady opisane w niniejszym kodeksie etycznym.

 


Certyfikaty

Zakres certyfikacji

Projektowanie, produkcja, sprzedaż i rozwój elektrycznych oporowych elementów grzejnych, urządzeń grzewczych,  systemów sterowania i produkcja rezystorów mocy zgodnie z normą ISO 9001:2015

Wydany przez

Bureau Veritas Certification

Data ważności

15 września 2021 ciągłość od 1997 roku

Wersja w języku angielskim zobacz

Zakres certyfikacji

Projektowanie, produkcja, sprzedaż i rozwój elektrycznych oporowych elementów grzejnych, urządzeń grzewczych,  systemów sterowania i produkcja rezystorów mocy zgodnie z normą ISO 14001:2015 i PN-N-18001:2004

Wydany przez

Bureau Veritas Certification

Data ważności

4 czerwca 2019 ciągłość od 2007 roku

Wersja w języku angielskim zobacz 

Zakres certyfikacji

Projektowanie i produkcja grzałek foliowych zgodnie z normą IATF 16949:2016

Wydany przez

Bureau Veritas Certification

Data ważności

30 Lipca 2021 (ciągłość od 2009 roku – ISO/TS)

Nasze wyroby uzyskują certyfikaty poświadczające spełnienie wymagań norm PN, UL, VDE, GOST  i innych zgodnie z wymaganiem klienta